Menu
Your Cart

Sıkça Sorulan SorularKargo ücreti ne kadar?

Türkiye geneline tüm gönderiler SÜRAT ve MNG Kargo firmaları ile yapılmaktadır. Tüm alışverişlerinizde kargo ücretsizdir.
Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilecek?

Web sitemizde satışta bulunan bazı ürünlerimiz hazır ürün olup, siparişinizin takiben 2 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Diğer bir çok ürünümüz sipariş üzerine üretimdir. Bu ürünler, siparişiniz üzerine üretilmektedir. Üretim süreleri ortalama 1-3 gündür. Siparişinizi takiben Müşteri İlişkilerimiz ile temasa geçerek sipariş etmiş olduğunuz ürün/ürünler için kesin teslim süresini öğrenebilirsiniz. Kargoya verilen ürün/ürünlerin teslim süresi teslimat adresine göre ortalama 1 – 3 iş gündür.

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Web sitemize üye girişi yaptıktan sonra açılan “ Hesabım“ bölümünde “ Siparişler / Takip “ linkinden siparişinizin her aşamasını takip edebilirsiniz.

 • Yeni Sipariş: Siparişinizin tarafımıza ulaştığını belirtir.
 • Üretiliyor : Siparişiniz üzerine ürününüzün üretilmeye başlandığını ifade eder. ( Hazır ürünlerde bu aşama atlanarak direkt olarak Paketleniyor aşamasına geçilir. )
 • Paketleniyor : Üretimde olan bir ürün ise üretiminin bittiğini ve kargoya verilmek üzere paketlendiğini belirtir.
 • Kargoya Verildi: Ürünün paketleme işleminin tamamlandığını ve kargoya teslim edildiğini gösterir.
 • Teslim Edildi : Ürünün tarafınıza teslim edildiğini ifade eder.
 • İptal Edildi: Siparişinizin iptal edildiğini veya iadesini talep ettiğiniz ürünün tarafımıza ulaştığını ve iade onayı aldığını ifade eder. Takip eden günlerde ücret iadesi kredi kartınıza yapılmaktadır. ( *** Sipariş iptal ve iade koşulları “ Garanti ve İade Şartları “ bölümümüzde detaylı olarak açıklanmaktadır. )

Teslimat adresinde bulunamazsam ne olacak?

Adreste bulunamadığınızda Kargo şirketi tarafından "Teslim Edilemedi" notu bırakılır. Bir sonraki iş günü siparişinizin bir kez daha adresinize getirilir. Kargo firmasını arayıp tekrar gelecekleri zaman bilgisini paylaştığınızda, paketinizin doğru zamanda gelmesini sağlayabilirsiniz.

Tüm siparişler, yasaların gerektirdiği üzere irsaliye ve fatura ile kargolanır.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde yırtık, ezilme, ıslanma, vb. bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Ayrıca paketinizde bulunan ürünlerin, faturaya yansıyan ürünlerle aynı olduğundan emin olmanızı öneririz.

Kargo yetkilisi, kargo paketinde veya içeriğinde herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda kargoyu teslim almamanız ve kargo yetkilisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Tutanak, ürün değişimi veya ücret iadesinde işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

Ürün kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

0 545 609 0536 no'lu telefonumuzdan müşteri hizmetleri yetkilimizle görüşebilirsiniz.

Teslimatla ilgili önemli bilgiler

 • Kargonuzu teslim alırken, kargo yetkilisi yanınızdayken paketi kontrol etmenizi öneririz. Eksik/Hasarlı ürün tespit etmeniz durumunda; kargo yetkilisinden tutanak tutmasını talep ediniz ve ürünleri teslim almayınız. Tutanak tutulması, kargodaki problemin sizden değil, kargo firmasından kaynaklandığını gösterir. Tutanak sonucunda yeni ürün tarafınıza hemen kargolanacaktır.
 • Kargoyu teslim aldıktan sonra yapılan eksik/hasar bildirimleri, tutanak olmadığı ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.
 • Ürünü; faturası, orijinal kutusu, orijinal ambalajı, birlikte gönderilen dokümanları ve tüm aksesuarları ile göndermeniz gerekmektedir. Kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünlerin iadesi kabul edilmektedir.
 • Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmaması ya da koli bandı kullanılmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.
 • Kullanıcı hatası ile (düşme, çarpma,yırtılma vb.) hasar gören ürünler iade alınamamaktadır.
 • İade işlemlerinde, faturanın tüm nüshalarının (2 kopya) ürünle birlikte gönderilmesi gerekir.

Ürün siparişimi nasıl iptal edebilirim ?

 • Sanal Mağazamızda satışta olan hazır ürünler için vermiş olduğunuz siparişinizi ürün kargoya verilene kadar iptal edebilirsiniz.
 • Kişiye özel el işi üretim ürünlerimiz için vermiş olduğunuz siparişleri ise ancak ürün üretimi başlamamış ise iptal edebilirsiniz.
 • Ürün sipariş iptalini 2 şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Web sitemize üye girişi yaptığınızda açılan “ Hesabım” menüsü altındaki “ Siparişler / Takip “ linkine tıkladığınızda mevcut ve eski siparişleriniz görüntülenmektedir. “ Durum “ kolonu altında bulunan “ İptal Et “ linkine tıklayarak siparişinizi iptal edebilirsiniz. Bu link ürün kargoya verildiyse veya ürünün üretimine başlanmış ise otomatik olarak tıklanamaz duruma geçecektir ve ürün iptali mümkün olmayacaktır.
  • Müşteri Hizmetlerimizi telefon ile arayarak ürün iptalini sağlayabilirsiniz. (Müşteri Hizmetleri numaramız : 0 545 609 0536)