Menu
Your Cart

Ölçü Tablosu (Nasıl Seçmeliyim?)
Ölçü Tablosu
Nasıl Seçmeliyim?

Eviniz, ofisiniz ya da herhangi bir yaşam alanınız için örneğin bir kanvas tablo sipariş etmek istiyorsunuz ancak nasıl seçeceğinizi kestiremiyor musunuz? Evet görsel olarak çok beğendiğiniz bir çok ürün olmalı, burada bahsettiğimiz seçim hususu bu durumla ilgili değil. Zevkinize hitap eden en güzel tabloları elbette siz seçebilirsiniz ancak yine de bazı hususlarda ipucu vermek isteriz.

Özellikle ürünlerin farklı ölçülerdeki ebatları kafa karıştırıcı olabilir. Ürün sayfalarında görünen görseller ölçü anlamında temsilidir. En iyi sonucu ancak ürünü kendi duvarınıza astığınızda göreceksiniz. Bu nedenle sipariş öncesinde olabildiğince ihtiyacınız olan gerçek ölçüye ya da yatay, dikey, kare form gibi seçeneklere dikkat etmeniz olası sürprizlerin önüne geçecektir.


ÖNCELİKLE; ürünü konumlandırmak istediğiniz duvarda en iyi görsel sonucu alabilmek için hangi forma ihtiyacınız olduğunu düşünmelisiniz. Yani bu duvarda KARE mi, DİKDÖRTGEN mi tercih etmelisiniz, DİKDÖRTGEN olmalı ise YATAY bir tablo mu yoksa DİKEY bir dikdörtgen forma mı ihtiyacınız var bunu belirleyin. Ürün ölçüleri bu seçiminizden sonra önem kazanacaktır.


Aşağıda ürünlerin formları ve ebatları ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Duvarınızda tablonun yer almasını isteyeceğiniz alanı ölçerek bu alana en yakın ebatlardaki ürünü sipariş etmenizi öneriyoruz.


Ürünlerin Formları: KARE , YATAY DİKDÖRTGEN, DİKEY DİKDÖRTGEN (Aslında dikdörtgen formunu iki versiyona ayırma sebebimiz baskı görselinin konumuyla ilgilidir)


KARE FORMU TABLOLARDA GENEL OLARAK 4 EBAT SEÇENEĞİMİZ MEVCUTTUR.


30 x 30 cm

50 x 50 cm

70 x 70 cm

90 x 90 cm
DİKDÖRTGEN FORMU TABLOLARDA GENEL OLARAK 7 EBAT SEÇENEĞİMİZ MEVCUTTUR.
Dikdörtgen tablolarda Dikey formda uzun kenarlar yanlar olurken, Yatay formda ise uzun kenarlar alt-üst olmaktadır.


20 x 30 cm

35 x 50 cm

50 x 70 cm

55 x 95 cm

70 x 100 cm

70 x 125 cm

85 x 150 cm